post

V predcházajúcom článku sme rozobrali bezpečnosť webov, ktorá je základom pre online platby. V dnešnej dobe už väčšina moderných webov, ktoré ponúkajú produkty či služby na predaj, umožňujú svojim zákazníkom zaplatiť online. Či už kartou alebo prevodom prostriedkov cez internet banking, tento spôsob je pohodlný a celý proces platby netrvá dlhšie než 2 minúty.

Kartou aj prevodom cez IB

Pre obchodníka je dôležitý výber platobnej brány, ktorá umožňuje online platby priamo na jeho webe. Medzi základné kritéria patrí:

  • možnosť prijímania platieb z čo najviac krajín a mien
  • platby kartou s podporou dodatočnej kontroly a overenia platby cez 3D Secure
  • úhrada cez internet banking zákazníka s predplnenými údajmi o platbe
  • prijímanie platieb rôznymi druhmi kariet, napr.: VISA (Electron), MasterCard, Maestro, UnionPay, ..

Výhody online platieb

Obchodník aj zákazník profitujú z online platieb v zmysle šetrenia času, za ktorý sa presunú peniaze za tovar z účtu kupujúceho na konto predávajúceho. Zároveň sa výrazne urýchli expedícia a samotné dodanie tovaru zákazníkovi. Oproti predaju na dobierku obchodník nemusí tŕpnuť, či sa mu odoslaná zásielka nevráti kvôli neprevzatiu či nezaplateniu na pošte.

Podpora v CMS Cofis

Či ste náš existujúci alebo nový zákazník, integrácia online platobnej brány TrustPay do procesu objednávky Vášho eshop-u je už z našej strany plne predpripravená. Sme pripravení poradiť s výberom konkrétnych služieb a začať proces overenia Vašej identity obchodníka voči prevádzkovateľovi služieb online platieb.